AKTUALNOŚCI

Niedzielne WARSZTATY CERAMIKI

NIEDZIELNE WARSZTATY CERAMIKI "Nie święci garnki lepią .... garncarstwo w pradziejach" W pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. 7 i 21 czerwca 2020 w godzinach 15.00 - 17.00

Muzeum otwarte dla zwiedzających od 20 maja 2020

Z przyjemnością informujemy, że  Muzeum Okręgowe w Rzeszowie od dnia 20 maja 2020 zostaje otwarte dla zwiedzających. W związku z koniecznością zachowania ściśle określonego rygoru sanitarnego, dla zwiedzających udostępnione zostają przestrzenie ekspozycyjne znajdujące się w Budynku Głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Muzeum Etnograficznym.

Co nowego w naszych zbiorach ?

W obecnym roku Muzeum Okręgowe w Rzeszowie obchodzi jubileusz 85-lecia swego istnienia. Jest to sposobność do przypomnienia nie tylko historii naszego muzeum i promocji gromadzonych przez dziesięciolecia zabytków, ale również okazja do pokazania osiągnięć współczesnego pokolenia muzealników, dzięki którym nasze zbiory powiększają się o kolejne muzealne skarby.

„Święcone”, Michał Stachowicz

Michał Stachowicz (1768 – 1825), „Święcone”, 1808. W naszej tradycji zwyczaj święcenia jedzenia jest powszechnie znany (od wieków), albowiem w Wielką Sobotę w Kościołach Rzymskokatolickich Polski oraz w innych europejskich krajach dokonuje się ten obrzęd. (W przeszłości święcono też niekiedy we dworze i jego otoczeniu.)

Galeria Malarstwa Polskiego – 10 obrazów online

10 wybitnych obrazów, które uzupełniły Galerię Malarstwa Polskiego w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zostało zakupionych ze środków finansowych Ministra Kultury...

Zostań w domu, zwiedzaj wirtualnie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz wielu innych podkarpackich muzeów na stronie www.wmp.podkarpackie.pl Klikając w link: www.wmp.podkarpackie.pl/muzeum-okregowe-w-rzeszowie zagoszczą Państwo w naszym muzeum i zobaczyć będą mogli wiele ciekawych eksponatów oraz oglądnąć film prezentujący naszą historię i dokonania.

Obsługa interesantów zawieszona

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 informujemy, że osobista obsługa interesantów zostaje zawieszona od dnia 01 kwietnia br. do odwołania. Pilne sprawy, pisma i zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną (adres mailowy sekretariat@muzeum.rzeszow.pl ), przez platformę e-PUAP oraz drogą pocztową.

INFORMACJA

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz w związku ograniczoną liczbą personelu uprzejmie proszę o ograniczenie wizyt przez osoby zewnętrzne w budynku administracyjnym Muzeum. Sprawy pilne będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną (adres mailowy sekretariat@muzeum.rzeszow.pl )


Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
ul. 3 Maja 19
35-030 Rzeszów
tel. (17) 853-52-78, (17) 853-60-83
fax (17) 853-60-71
sekretariat@muzeum.rzeszow.pl

Skip to content