Obraz Leona Wyczółkowskiego, "Paź z lutnią", fragment oraz  napis GALERIA MALARSTWA POLSKIEGO
Fragment obrazu "Kwiaty w szklanym kielichu i napis "Galeria Malarstwa Europejskiego" Galeria Dąmbskich
oferta_ferie
2bannerMOR
banner
baner_galeriaeu
previous arrow
next arrow

AKTUALNOŚCI

Szklane dzieła sztuki – motywy świąteczne

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na warsztaty rodzinne zatytułowane „Szklane dzieła sztuki – motywy świąteczne”. Termin: 10 grudnia 2023, godz....

340. ROCZNICA ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Oddział Okręgowy NBP w Rzeszowie serdecznie zapraszają na spotkanie z okazji rocznicy odsieczy wiedeńskiej, 7 grudnia 2023 r., godzina 11.00

OFERTA EDUKACYJNA – Ferie 2024

Zapraszamy do rezerwacji zajęć lekcyjnych i warsztatowych realizowanych podczas nadchodzących ferii.

Wystawa prezentująca rezultaty projektu

Na muzealnym refektarzu już od kilku dni prezentuje się czasowa wystawa obrazów zakonserwowanych w ramach projektu: "Konserwacja obrazów z kolekcji muzealnej „Galeria Dąmbskich"", który realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rządowego „Wspieranie działań muzealnych” oraz środków Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ekspozycja będzie dostępna w takiej formie do 17 grudnia 2023 r.

MUZEUM NIECZYNNE do 1 grudnia 2023

Uwaga! Z powodów technicznych gmach główny Muzeum Okręgowego, ul. 3 Maja 19, od 21.11.2023 do 1.12.2023 r. będzie nieczynny dla zwiedzających. Bardzo przepraszamy ! Spotkanie z dr Michałem Rutem pt. "Co widać na „czarnych” obrazach w muzeum?, czyli motyw nocy w malarstwie" odbędzie się 3 grudnia 2023 r.

3 GRUDNIA 2023 – „Co widać na „czarnych” obrazach w muzeum? Motyw nocy w malarstwie”.

KULTURALNE NIEDZIELE, W niedzielę 3 grudnia o godzinie 13.00 odbędzie się pierwsze spotkanie zatytułowane „Co widać na „czarnych” obrazach w muzeum?, czyli motyw nocy w malarstwie”, które realizujemy w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rządowego „Wspieranie działań muzealnych” oraz środków Marszałka Województwa Podkarpackiego - Konserwacja obrazów z kolekcji muzealnej „Galeria Dąmbskich”. Podczas wykładu oraz zwiedzania muzealnej ekspozycji uczestnicy zapoznają z malarstwem nokturnowym. Związane jest to z dwoma zakonserwowanymi obrazami Maximiliana Josepha Schinnagla (1697-1762) pt. „Holowanie okrętu” i „Suszenie sieci”.

Pamięć po Janie Partykce

Reprezentacja Muzeum Okręgowego w Rzeszowie w osobie dyrektora Bogdana Kaczmara i kierownika Działu Historycznego Rafała Kocoła, odwiedziła dziś grób Jana Partyki, kolekcjonera, darczyńcy cennych kolekcji do naszego muzeum, a także naszego wieloletniego przyjaciela. Jan Partyka zmarł 15 kwietnia 2019 r. Był pasjonatem polskiej historii, kolekcjonerem militariów i działaczem społecznym, udzielał się w wielu organizacjach i stowarzyszeniach.

Siódme LISTOPADOWE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Jak co roku zapraszamy wszystkich miłośników historii do naszego muzeum 11 listopada 2023 r. To już siódme SPOTKANIE Z HISTORIĄ....

„Skarby Franciszka Kotuli” Moniki Michaluk

„Skarby Franciszka Kotuli” to kreatywny zeszyt muzealny stworzony i zilustrowany przez Monikę Michaluk – autorkę publikacji dla dzieci, wystaw i projektów edukacyjnych. Wydawnictwo jest dobrą propozycją rodzinnej rozrywki dla tych, którzy cenią sobie zabawy i opowiastki związane z dawnym rzemiosłem i  surowcami naturalnymi, bo to właśnie z nich wykonana jest większość eksponatów rzeszowskiego Muzeum Etnograficznego.

Czwartkowe warsztaty odwołane

Z przykrością informujemy, ze warsztaty ceramiczne dla seniorów w nadchodzący czwartek (26.10.2023) niestety zostają odwołane. Przepraszamy i zapraszamy w następnym tygodniu.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
ul. 3 Maja 19
35-030 Rzeszów
tel. (17) 853-52-78, (17) 853-60-83Skip to content