PROJEKTY EDUKACYJNE

WŁADCY  W NASZYCH PORTFELACH. Edycja III – KAZIMIERZ WIELKI

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w zajęciach edukacyjnych poświęconych królowi Kazimierzowi Wielkiemu i jego czasom. Podczas lekcji muzealnej zapoznamy uczestników z życiorysem władcy, systemem monetarnym stosowanym w jego czasach, opowiemy o współczesnych banknotach i ich zabezpieczeniach oraz wyjaśnimy co łączy Kazimierza Wielkiego z Rzeszowem.

Zajęcia prowadzone będą metodami aktywizującymi, do których przygotowaliśmy atrakcyjne pomoce dydaktyczne, dostosowane do wieku uczestników.
Po zakończonej lekcji każdy uczestnik otrzyma pakiet edukacyjny pozwalający utrwalić zdobytą wiedzę: grę edukacyjną „Kazimierz Wielki i jego czasy” oraz materiały do samodzielnego wykonania lapbooka, zawierające wszystkie poruszane podczas zajęć zagadnienia.

Oferta edukacyjna skierowana jest do dzieci kl. I-VI S.P.
Uczestnicy  projektu nie ponoszą żadnych kosztów – zajęcia są bezpłatne.
Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 17 87 54 199
Zajęcia odbywać się będą w terminie: 14.01.2020 – 30.10.2020 r. w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, oddziale Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, ul. Rynek 12.


Projekt Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach

Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zaprasza do uczestnictwa w projekcie Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt realizowany we współpracy z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w Muzeum w zajęciach edukacyjnych „Kościuszko, Lech czy złoty – 100-lecie polskiego złotego”.

Więcej informacji pod adresem: https://www.ur.edu.pl/kolegia/kolegium-nauk-spolecznych/instytuty/instytut-ekonomii-i-finansow/wspolpraca/oferta-dla-szkol/akademicki-portfel-wiedzy-o-finansach

 

   

Skip to content