Projekt edukacyjny w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa „Z dymem pożarów, z kurzem krwi bratniej…”- widzialne i niewidzialne ślady Powstania Styczniowego w Rzeszowie

W Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, oddziale Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, trwa projekt edukacyjny „Z dymem pożarów, z kurzem krwi bratniej…– widzialne i niewidzialne ślady Powstania Styczniowego w Rzeszowie” w ramach którego dzieci i młodzież szkolna mają okazję uczestniczyć w lekcjach muzealnych o Powstaniu Styczniowym 1863/64 r. i udziale rzeszowian w walkach o wolną Polskę. Uzupełnieniem zajęć jest spacer tematyczny po ulicach Rzeszowa i odnajdywanie istniejących i nieistniejących śladów powstania we współczesnym mieście. Częścią projektu są dwie wystawy: „Powstanie Styczniowe 1863 r. – walka o wolność i Ojczyznę” w Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie oraz wystawa plenerowa „Wolność Równość Niepodległość 1863”przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego na ul. Ł. Cieplińskiego w Rzeszowie. Zapraszamy! Projekt realizowany we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa“ w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864“
niepodlegla.gov.pl

Dofinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego