Święto Paniagi 2023

Tegoroczna majówka to kompilacja 3 wielkich wydarzeń: Święto Paniagi 2023, Karpaty na Widelcu 2023 i Jarmark Karpacki 2023.
Podczas świętowania nie zapomnijcie wstąpić do naszego muzeum.
W programie oprócz stałych ekspozycji także zwiedzanie wystawy czasowej – „Secesja – stylowa jedność sztuk” oraz o godz. 15.00 – Wernisaż wystawy malarstwa Wiktorii Rozen „Duch czasu”.

Veronika „Wiktoria Rozen” Dyrova – urodzona w 1980 we Lwowie, historyk sztuki, krytyk sztuki, artysta plastyk. Honorowy profesor Lanzhou University of Science and Art, Chiny, 2018 r. Absolwent Państwowej Akademii Zarządzania Kultury i Sztuki w Kijowie 2008 r. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne im. Tarasa Szewczenki w Kijowie 1999 r. Od 2006 do chwili obecnej jeden z założycieli i dyrektor muzeum-pracowni rzeźbiarskiej dynastii Znoba-Golembievskih w Kijowie. Kurator licznych projektów muzealnych w Kijowie.

Obowiązują bilety wstępu: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy.
Wernisaż wystawy – wstęp wolny !