23 KWIETNA 2023 – „SECESJA – stylowa jedność sztuk” – OPROWADZANIE KURATORSKIE

Wystawa Secesja – stylowa jedność sztuk prezentuje wybrane dzieła ze zbiorów prywatnych i dwunastu polskich muzeów. Łącznie na tej ekspozycji znajduje się ponad 200 secesyjnych dzieł z różnych dziedzin sztuki. Szczególnie cenna jest kolekcja kilkudziesięciu europejskich eksponatów z zasobów prywatnych. Warto podkreślić, że w zbiorze tym znajdują się wyjątkowo unikatowe szkła z ważnych ośrodków artystycznych Starego Kontynentu, które tworzą trzon tej starannie budowanej, pięknej i niezwykle wartościowej kolekcji.
Na ekspozycji zaprezentowano malarskie dzieła największych polskich artystów tego czasu, a także graficzne utwory naszych twórców, w tym karykatury tak modne w rodzimej rzeczywistości i grafiki artystów europejskich oraz rzeźby. Ponadto wyeksponowano wyjątkowej klasy europejskie i rodzime muzealia m.in.; srebra, platery, szkło, ceramikę, cynę i lampy. Rzemiosło artystyczne stało się niezwykle ważną domeną twórców w owym czasie.

WSTĘP NA WYSTAWĘ WRAZ Z OPROWADZANIEM: 10 zł
23 kwietnia 2023 (niedziele), godz. 11:00 i 13:00