26 LUTEGO 2023 – SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM PANASEM

„Majster i uczniowie. 45-lecie pracy twórczej Krzysztofa Panasa” – finisaż wystawy

26.02.2023, godz. 14:00 – spotkanie z Krzysztofem Panasem w ramach cyklicznych spotkań „Kulturalne Niedziele”

Spotkanie z Krzysztofem Panasem i zarazem finisaż jubileuszowej wystawy ukazującej dorobek 45-lat pracy twórczej tego pochodzącego z Łańcuta, cenionego w Polsce, jak i poza granicami kraju płatnerza.

Krzysztof Panas specjalizuje się w wykonywaniu historycznej białej broni polskiej, a także orientalnej oraz broni egzotycznej z odległych epok i krajów. Swe wyroby wykonuje technikami tradycyjnymi. Od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą, gdzie zdobył wiele wyróżnień i medali. Jego prace znajdują się w ponad trzydziestu krajach świata. W 1985 roku Minister Kultury i Sztuki nadał mu honorowy tytuł „mistrza rzemiosła”.

W publikacji towarzyszącej wystawie Mistrz pisze o sobie: „Zdarza mi się mówić, że moje życie, to moja praca, a moja praca, to moje życie. Jestem szczęśliwym człowiekiem, gdyż przez całe życie zajmuję się tym, co z głębi serca lubię. W zasadzie mogę śmiało stwierdzić, że nie przepracowałem żadnego dnia. Spełnienie daje mi fakt, że robię coś z pożytkiem i pasją, dając przy okazji radość innym ludziom. Uwielbiam robić to, co robię i nie wyobrażam sobie innego zajęcia. Skupienia i czasu wymaga każdy proces, a mój czas jest odliczany nie dniami, a uderzeniami młotka. Moja praca to dla mnie relaks, wielka radość od rana do wieczora. Każdego dnia czeka na mnie moja Kuzienka. Moja Pieczara ‒ to moje królestwo”.