Prezentacja książki „Zielarstwo na terenie Podkarpacia według prac Franciszka Kotuli” Lidii Czyż i Sylwii Tulik

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Bogdan Kaczmar

zaprasza na prezentację książki:

Zielarstwo na terenie Podkarpacia według prac Franciszka Kotuli z udziałem autorek Lidii Czyż i Sylwii Tulik,
która odbędzie się 8 września (czwartek) 2022 r., o godz. 12.00 w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie ul. 3 Maja 19.

Opracowanie, które oddajmy do rąk czytelników, powstało w przededniu 120. rocznicy urodzin Franciszka Kotuli. W archiwaliach rzeszowskiego muzeum pozostało mnóstwo materiałów zabranych podczas tzw. obozów badawczych organizowanych właśnie przez Franciszka Kotulę. Obozy te odbywały się na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, a jednym z ich rezultatów było opisanie podstawowych środków i metod leczniczych na terenach zamieszkałych przez Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan. Jak podkreślają Autorki opracowania, nie jest to kolejny poradnik ziołolecznictwa, lecz kompendium wiedzy na temat ziół i ich wykorzystania.

Bogato ilustrowana i licząca 270 stron publikacja dostępna będzie w sprzedaży w sklepiku muzealnym od dnia promocji, tj. 8 września bieżącego roku.