„Władcy w naszych portfelach – krótko o historii pieniądza, edycja IV”

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego po raz kolejny  odbędą się zajęcia dedykowane uczniom z niepełnosprawnościami. Realizowane są one w ramach projektu edukacyjnego „Władcy w naszych portfelach – krótko o historii pieniądza, edycja IV” .

Tym razem Muzeum Okręgowe zaproszenie na warsztaty skierowało do uczniów Zespołu Szkół UNICEF w Rzeszowie.

Zajęcia będą prowadzone metodami aktywizującymi, w sposób przystępny i dostosowany do potrzeb uczestników. Podczas ich trwania uczniowie dowiedzą się w jaki sposób doszło do powstania pieniędzy oraz czym płacono wcześniej za niezbędne produkty. Uczestnicy poznają zabezpieczenia polskich banknotów, przybliżone zostaną im także historie związane z życiem i panowaniem władców umieszczonych na polskich banknotach.

Zajęcia realizowane będą w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie oraz w ZS UNICEF w Rzeszowie w terminie 28.02 – 30.05.2022 r.

plakat prezentujący program Krótko o historii pieniądza

materiały edukacyjne - puzzlemateriały edukacyjne - teczki, puzzle, kolorowanki