KONCERT PIEŚNI WĘDROWNYCH ŚPIEWAKÓW DEDYKOWANY LIRNIKOM Z UKRAINY

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie serdecznie zaprasza na koncert Zespołu Muzyki Dawnej Vox Angeli 2 kwietnia, godzina 18:00. Wstęp wolny.

Posłuchajcie ja Was proszę

KONCERT PIEŚNI WĘDROWNYCH ŚPIEWAKÓW DEDYKOWANY LIRNIKOM Z UKRAINY

W programie:
• Projekcja filmu pt. „Pieśń Dziadowska”
• Pieśni tradycyjne i ludowe. Pieśni pogranicza.
• Dziadowskie opowieści o Życiu, Śmierci i Sądzie Ostatecznym.
• Prezentacja rekonstrukcji instrumentów historycznych.

Graficznym motywem przewodnim jest Lirnik ukraiński z Tygodnika Ilustrowanego, 1861.

plakat: Posłuchajcie ja Was proszę  KONCERT PIEŚNI WĘDROWNYCH ŚPIEWAKÓW DEDYKOWANY LIRNIKOM Z UKRAINY  W programie: • Projekcja filmu pt. "Pieśń Dziadowska" • Pieśni tradycyjne i ludowe. Pieśni pogranicza. • Dziadowskie opowieści o Życiu, Śmierci i Sądzie Ostatecznym. • Prezentacja rekonstrukcji instrumentów historycznych.  Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz pomocy Ukrainie. Za zbiórkę datków pieniężnych odbywa się dzięki uprzejmości Caritas Diecezji Rzeszowskiej. wizerunek lirnika. flaga Ukrainy. loga: muzeum okręgowe w rzeszowie, muzeum etnograficzne w rzeszowie, podkarpackie przestrzeń otwarta, caritas, caritas diecezji rzeszowskiej, adresy stron instytucji. Loga Vox Angeli i Jestem dziadem.