Muzeum laureatem konkursu „Miejsce przyjazne seniorom”

Miło nam poinformować, iż Muzeum Okręgowe w Rzeszowie otrzymało certyfikat „Miejsca przyjaznego dla Seniorów” w kategorii kultura. Wyróżnienia to przyznawane jest przez Stowarzyszenie „Kreatywny Senior w Rzeszowie”, Rzeszowską Radę Seniorów oraz Urząd Miasta Rzeszowa. Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają określone wymagania. Konkurs realizowany został w ramach projektu „Srebrny biznes – Seniorzy w grze”, sfinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności.

Uroczysta gala, podczas której wręczono certyfikaty, odbyła się w dniu 16 grudnia 2021 r. w rzeszowskim Ratuszu. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy cieszy tym bardziej, iż w tym roku odbyła się I edycja tego konkursu.

dyrektor i pracownica Działu Edukacji Promocji i Cyfryzacji prezentują dyplomy

prezydent Miasta Rzeszowa wręcz dyplom dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów/

zdjęcie laureatów konkursu