‘’Radiowa Historia Sztuki”

Cykl ‘’Radiowa Historia Sztuki’’ to subiektywne spojrzenie na wybitne dzieła malarskie, rzeźbiarskie, architektoniczne. To podróż min. w głąb obrazów i do wnętrz budynków, zwrócenie uwagi na motywy, tendencje i szczegóły, które w dziejach sztuki zajmują ważne miejsce. Wiele ciekawych dzieł znajduje się blisko nas, często na wyciągnięcie reki. Warto je zauważyć i poznać, zawsze towarzyszą im pasjonujące historie.

‘’Radiowa Historia Sztuki’’ w Polskim Radiu Rzeszów w niedzielę 13 czerwca kilka minut po 16. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie malarstwu nokturnowemu. Sporo obrazów tego nurtu znajduje się ….w Rzeszowie. Opowie o nich kustosz dr Michał Rut kierownik Działu Sztuki w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w rozmowie z Adamem Głaczyńskim.

Na audycję zapraszamy w imieniu Radia Rzeszów i Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Holenderski caravaggionista XVII w. „Grający w karty”. Zbiory Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. fot.G.Stec