„Kulturalne niedziele” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl spotkań zatytułowanych „Kulturalne niedziele”, podczas których muzealnicy opowiedzą Państwu o najciekawszych i najcenniejszych kolekcjach naszego Muzeum.

16 maja 2021 godz. 10:00 – 16:00

Spotkanie z kuratorami wystawy „Skarby Muzealne”:

Beata Kuman – prezentacja Zabytkowej Kolekcji Strojów historycznych i akcesoriów damskich- kilkanaście wybranych eksponatów, reprezentujących planowaną wystawę „Modowy Luksus”.

Maria Stopyra – prezentacja rzadko pokazywanego portretu Katarzyny z Branickich Potockiej  – kopia dzieła sławnego malarza Franza Xavera Winterhaltera.

23 maja 2021  godz. 12:00 oraz 14:00

Ze wszystkich kobiet świata najpiękniejsza jest noc. Motyw nocy w malarstwie. Prezentacja multimedialna i „spacer” po ekspozycji z kustoszem Michałem Rutem

czerwiec

„Szabla – królowa polskiej broni” – spotkanie na ekspozycji czasowej „Niepodległość szablą wywalczona”, o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce.

„Wysoczyzna Królów”. Podkarpackie groby książęce – prelekcja, o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce.

Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc ograniczona. Zajęcia odbywają się z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych.
Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 17 853 52 78

Uczestników obowiązują bilety wstępu.

Serdecznie zapraszamy!