„Trwaj naturo jesteś piękna ! Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji

Serdecznie zapraszamy na nową wystawę malarstwa, która dostępna będzie do zwiedzania od 10 lipca 2020, w gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja 19.

Prezentowana kolekcja obejmuje zbiór 50 oryginalnych dzieł, 24 wybitnych polskich twórców sztuki nowoczesnej i współczesnej.
Wśród nich zobaczymy obrazy m.in.: T. Axentowicza, B. Barbackiego, J. Fałata, J. Szancenbacha, W. Weissa, L. Wyczółkowskiego i wielu innych.

Tematyka prezentowanych na ekspozycji dzieł oscyluje w kręgu szeroko pojętej natury, do czego odwołuje się tytuł wystawy „Trwaj naturo jesteś piękna!”, stanowiący parafrazę do najważniejszego utworu niemieckiego romantyka Johanna Wolfganga Goethego „Faust”. Odzwierciedleniem takiej tezy jawi się prezentowany wybór dzieł, w którym dominuje szeroko pojęta natura: pejzaż, martwa natura, akt oraz nieliczne przedstawienia portretowe.

Kuratorem wystawy i autorką towarzyszącego wystawie katalogu pt. „Trwaj naturo jesteś piękna! Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji” jest Dorota Rucka-Marmaj.

10 lipca o godzinie 17.00 na naszym profilu na Facebooku odbędzie się premierowy pokaz online. Serdecznie zapraszamy !

Patroni Medialni wydarzenia: