Rzeźba „Wjazd do Jerozolimy”

W 2010 r. kolekcja rzeźby Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie wzbogacona została o pracę Bogusława Kędzierskiego „Wjazd do Jerozolimy”. Wykonana jest z drewna lipowego, nie jest polichromowana.

Bogusław Kędzierski to uzdolniony artysta rzeźbiarz mieszkający w Dynowie.
Ukończył Szkołę Zawodową o profilu mechanicznym, był jednak zafascynowany rzeźbiarstwem, podjął zatem naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Był uczniem znakomitych artystów, takich jak: Antoni Rząsa, Antoni Kenar czy Władysław Hasior. Dyplom technika sztuk plastycznych (o specjalności rzeźba) uzyskał w 1972 r. Już w tedy jego prace cieszyły się uznaniem.

Podejmuje tematy zarówno świeckie, jak i sakralne.
Bogusław Kędzierski tworzy w drewnie, kamieniu, betonie i metalu.
Jego prace znajdują się w kościołach, muzeach, oraz prywatnych galeriach w kraju i zagranicą np. w Japonii, USA, Australii oraz Watykanie.