Warsztaty „Ze Sztuką na Ty” – 30 czerwca

Tegoroczną edycję „Muzealnego wehikułu czasu” rozpoczynamy warsztatami z cyklu „Ze Sztuką na Ty”, na które zapraszamy dzieci już w najbliższą niedzielę – 30 czerwca.
Zajęcia odbędą się w dwóch turach o godz. 14:00 i 16:00, a zapisy na wybrane warsztaty przyjmujemy pod nr tel. 17/ 853 52 78

„Modna niedziela”
Wstępem do zajęć plastycznych  będzie oprowadzanie po czasowej wystawie „Modna w swoim czasie” eksponującej zabytkową kobiecą garderobę wraz z zespołem akcesoriów /z k. XIX w. do lat 30. XX w./ połączoną z wydrukami zdjęć (z negatywów szklanych Edwarda Janusza), prezentującymi dawną modę Rzeszowianek.
Warsztaty nawiązują do historycznych papierowych lalek, które były popularnymi zabawkami od poł. XIX w. do czasu, kiedy pojawiła się lalka Barbie. Zajęcia praktyczne będą polegały  na zaprojektowaniu damskiej garderoby dla papierowej lalki.

„Wydzieranka – cudowanka. Na pewno to potrafisz!”
Celem warsztatów jest stosowanie różnych form wypowiedzi plastycznej, pobudzanie inicjatywy twórczej, rozwój wyobraźni, pomysłowości, zachęcanie do podejmowania nowych zadań, łączenie różnych technik w jednej pracy do indywidualnych rozwiązań. Jako motyw posłużą obrazy z Galerii Malarstwa Europejskiego: pejzaż, martwa natura i przedstawienia zwierząt. Każdy uczestnik wykona swoją pracę techniką wyklejanki  i kolażu. Przed przystąpieniem do wyklejania wykonamy projekt naszej kompozycji ołówkiem. 

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr tel. 17/853 52 78

Udział w warsztatach: 12 zł/ osoba
opiekun: 8 zł

Skip to content