Warsztaty „Modna niedziela”

W dniu 16 grudnia zapraszamy młode damy (od 5 r.ż.) na warsztaty plastyczne do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Na warsztatach przeniesiecie się w czasy, kiedy nie istniała Barbie, a dziewczynki bawiły się papierowymi lalkami, ubierały je i odgrywały role dorosłych kobiet. Dowiecie się, co było modne ponad 150 lat temu, a co przed II wojną światową.

Wstępem  do zajęć będzie kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji zabytkowej kolekcji kobiecej garderoby oraz akcesoriów, zaś w ramach praktycznej części zaprojektujecie historyczną garderobę dla swojej papierowej lalki, oraz niezbędne akcesoria /wachlarz, torebkę, parasolkę/ w mini żurnalu mody.

16 grudnia 2018
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie ul. 3 Maja 19