Europejskie Dni Dziedzictwa

8 września – „Preteksty kulturalne/Stasiuk i Niepodległość” – Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, ul. 3 Maja 19

godz. 18:00 spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem, który uchodzi za jednego z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia. Prozaik, dramaturg, poeta, zajmuje się także krytyką literacką. Uhonorowany wieloma nagrodami (m.in. Nagrodą Fundacji Kultury, Nagrodą Fundacji im. Kościelskich, Nagrodą Literacką Nike, Nagrodą Literacką Gdyni). Rozgłos przyniósł mu już debiutancki zbiór opowiadań „Mury Hebronu” (1992). Jego książki przetłumaczono na wiele języków, m.in. angielski, niemiecki, francuski, węgierski, holenderski, czeski, hiszpański, rosyjski, szwedzki, ukraiński i włoski. Sztuki Stasiuka z powodzeniem grane są w Polsce i w Niemczech. Dokonana przez Dariusza Jabłońskiego ekranizacja „Opowieści galicyjskich” zatytułowana „Wino truskawkowe” (2008) spotkała się z przychylnym przyjęciem krytyki. 

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem autorskim z Andrzejem Stasiukiem oraz w trosce o zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc na widowni, wszystkich zainteresowanych wydarzeniem prosimy o potwierdzenie swojej obecności poprzez kliknięcie opcji „Wezmę udział” w wydarzeniu udostępnionym na naszym profilu na portalu Facebook lub telefonicznie/ mailowo (17/ 853 52 78/ e-mail: sekretariat@muzeum.rzeszow.pl) do piątku 7 września do godz. 12:00. 

godz. 19:00 Wieczór poetów – spotkanie autorskie twórców z Rzeszowa i Podkarpacia.


9 września – Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, Rynek 6

godz. 14:00 – 19:00 pokaz tkania kilimów „Biało-czerwone barwy narodowe” na tradycyjnym krośnie tkackim, prowadzony przez Monikę Beszterdę

godz. 17:00
spotkanie z Panią Elżbietą Piskorz Branekovą

godz. 18:00 wernisaż wystawy „Droga do niepodległości oczami chłopów”

Skip to content