„Tobie ojczyzno. Z dziejów oddziałów podhalańskich”,

Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich
Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

zapraszają na otwarcie wystawy

Tobie ojczyzno. Z dziejów oddziałów podhalańskich”,

które odbędzie się 8 maja o godz. 12:30 w budynku Muzeum.

W oparciu o prywatne a także muzealne zbiory jak również przy dużej pomocy 21 BSP przygotowaliśmy wystawę „Tobie Ojczyzno. Z dziejów oddziałów podhalańskich”. Mundury bojowe i galowe, broń, wyposażenie wojskowe, sprzęt wspinaczkowy, dokumenty,  fotografie ukażą Państwu niezwykły koloryt  tradycji podhalańskich w Wojsku Polskim. Ekspozycją tą chcieliśmy uhonorować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, a także sto lat istnienia polskich jednostek górskich. Wystawa ta jest również swoistym hołdem złożonym wszystkim podhalańczykom, którzy walczyli i niejednokrotnie ginęli broniąc granic Niepodległej zarówno tutaj, na polskiej ziemi jak i za granicami.

Wystawę można zwiedzać w budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 19 od 8 maja do 15 października 2018 r.

Zapraszamy.