Historie klockami budowane II – wernisaż wystawy

8 kwietnia w godz. 11:00 – 19:00 zapraszamy Państwa na wielki wernisaż wystawy „Historie klockami budowane II” – będzie to druga odsłona wystawy będąca przeglądem aktualnych prac członków Stowarzyszenia „Zbudujmy to!”.

Zapraszamy zatem do obejrzenia scen z życia minifigurek – zarówno anonimowych, jak i tych bardziej znanych – z literatury, filmów, gier lub historii. Podejrzymy bohaterów „Świata dysku”, „Gwiezdnych wojen”, ale również Marię Skłodowską-Curie w swoim laboratorium. Pokażemy różnego rodzaju pojazdy: pociągi, samochody i statki kosmiczne. Nie zabraknie również klockowej architektury – zarówno historycznej, współczesnej, jak i fikcyjnej… ale to nie wszystko… po raz pierwszy zostaną zaprezentowane dwa duże projekty, każdy zbudowany przez co najmniej kilkunastu członków Stowarzyszenia „Zbudujmy to!”, będą to: „XIX-wieczna ulica” oraz „Historia Polski„.

XIX-wieczna ulica” to długa na prawie sześć metrów makieta przedstawiająca ulicę z nabrzeżem rzeki oraz kamienicami i strefą przemysłową. Wszystko, na ile da się oddać z klocków, będzie utrzymane w dziewiętnastowiecznym klimacie, wraz z pojazdami i strojami minifigurek z epoki.

Historia Polski” to projekt Stowarzyszenia na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to zbiór około 25-30 scenek i małych makiet ilustrujących wydarzenia i postaci znane z historii Polski.

Niedzielny wernisaż to również wiele atrakcji dla dzieci: stoliki z klockami, basen DUPLO, wspólne budowanie figury Yody 3d oraz drobne upominki dla najmłodszych.

Tylko w najbliższą niedzielę, studenci Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych Politechniki Rzeszowskiej będą prezentować roboty zbudowane z klocków LEGO Mindstorms.

 

Jedną z makiet prezentowanych na wystawie będzie Laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie – projekt jednego z członków Stowarzyszenia zgłoszony do programu LEGO Ideas. Jeśli jego praca w ciągu roku zbierze 10 tysięcy głosów, LEGO rozpatrzy tę pracę jako potencjalny oficjalny zestaw klocków, który będzie można kupić w sklepie.
Już dziś zachęcamy Państwa do oddania swojego głosu! – klik

Niedziela 8 kwietnia godz. 11:00 – 19:00

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
ul. 3 Maja 19

Bilet wstępu: 
normalny: 10,00 zł
ulgowy – 8,00 zł
dzieci do 3 r.ż.: wstęp wolny

ZAPRASZAMY!!

 

Skip to content