Historie klockami budowane II

Od 8 kwietnia do 22 czerwca 2018 r.  zapraszamy Państwa na drugą odsłonę wystawy „Historie klockami budowane II” będącej przeglądem aktualnych prac członków Stowarzyszenia „Zbudujmy to!”.

Zapraszamy zatem do obejrzenia scen z życia minifigurek – zarówno anonimowych, jak i tych bardziej znanych – z literatury, filmów, gier lub historii. Podejrzymy bohaterów „Świata dysku”, „Gwiezdnych wojen”, ale również Marię Skłodowską-Curie w swoim laboratorium. Pokażemy różnego rodzaju pojazdy: pociągi, samochody i statki kosmiczne. Nie zabraknie również klockowej architektury – zarówno historycznej, współczesnej, jak i fikcyjnej… ale to nie wszystko… po raz pierwszy zostaną zaprezentowane dwa duże projekty, każdy zbudowany przez co najmniej kilkunastu członków Stowarzyszenia „Zbudujmy to!”, będą to: „XIX-wieczna ulica” oraz „Historia Polski„.

XIX-wieczna ulica” to długa na prawie sześć metrów makieta przedstawiająca ulicę z nabrzeżem rzeki oraz kamienicami i strefą przemysłową. Wszystko, na ile da się oddać z klocków, będzie utrzymane w dziewiętnastowiecznym klimacie, wraz z pojazdami i strojami minifigurek z epoki.

Historia Polski” to projekt Stowarzyszenia na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie to zbiór około 25-30 scenek i małych makiet ilustrujących wydarzenia i postaci znane z historii Polski.

Jedną z makiet prezentowanych na wystawie będzie Laboratorium Marii Skłodowskiej-Curie – projekt jednego z członków Stowarzyszenia zgłoszony do programu LEGO Ideas. Jeśli jego praca w ciągu roku zbierze 10 tysięcy głosów, LEGO rozpatrzy tę pracę jako potencjalny oficjalny zestaw klocków, który będzie można kupić w sklepie.
Już dziś zachęcamy Państwa do oddania swojego głosu! – klik

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
ul. 3 Maja 19

Bilet wstępu: 
normalny: 10,00 zł
ulgowy – 8,00 zł
dzieci do 3 r.ż.: wstęp wolny

ZAPRASZAMY!!

 

 

 

Prywatne: Historie klockami budowane II

Od 13 marca do 6 kwietnia zapraszamy Państwa na przedpremierową prezentację wystawy „Historie klockami budowane II”. Wystawa zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem fanów klocków Lego „Zbudujmy to!” po raz pierwszy gościła w naszym Muzeum w 2013 r. Cieszyła się wówczas ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. 

I tym razem licząc na dużą frekwencję wśród zwiedzających przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży szkolnej jak i dorosłych. Na wystawie będzie można zobaczyć kilka dużych makiet, jak również małych i dużych modeli budynków, samochodów, samolotów, pojazdów kosmicznych, czy scen z życia ludzików. Innymi słowy będzie można przekonać się, że z klocków Lego można zbudować naprawdę wszystko, prawie każdą historię.

Od 8 kwietnia do 2 czerwca wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w pełnej odsłonie. A zatem nie obejdzie się bez kilkukrotnego odwiedzenia Muzeum i śledzenia zmian zachodzących w „Historiach klockami budowanych”. 

Serdecznie zapraszamy!

Bilet wstępu: 
normalny: 10,00 zł
ulgowy – dzieci powyżej 3 r.ż.: 8,00 zł

 

Skip to content