Dawny świat dziecka

Wystawa „Dawny świat dziecka”. Prezentuje współczesnym młodym odbiorcom zapomniany, ale niezwykle fascynujący świat ich rówieśników sprzed 100 lat. Aranżacja ekspozycji, prezentująca kolejne etapy rozwoju najmłodszych, wzbogacona kolekcją fotografii wykonanych m.in. w słynnym zakładzie fotograficznym Edwarda Janusza oraz spora różnorodność trójwymiarowych obiektów, przybliża zwiedzającym klimat epoki.

Na wystawie oprócz wspomnianych starych fotografii, których tematem są dzieci, zainteresowani będą mogli także zobaczyć wszelkiego rodzaju akcesoria dziecięce, charakterystyczne dla minionego czasu. Wśród zaprezentowanych obiektów są m.in. zabawki, przybory szkolne, literatura dziecięca, sprzęt sportowy oraz dziecięce ubrania.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 25 października 2017 r. do 25 lutego 2018 r.

Wystawa „Dawny świat dziecka” cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Informujemy, że z wystawy ukaże się reportaż w najnowszym czasopiśmie Nauczyciel i Szkoła. Miesięczniku Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, nr 10 (83), listopad – grudzień 2017 roku.