„Historia na szkle zapisana” – uratowanie i zachowanie na przyszłość cennej kolekcji negatywów szklanych E. Janusza

Zakupiona kilka lat temu kolekcja fotograficzna po znanym zakładzie rzeszowskim Edwarda Janusza jest systematycznie poddawana zabiegom konserwatorskim, finansowanym zarówno ze środków własnych Muzeum, jak i funduszy pozyskiwanych z innych źródeł.     4 lipca 2008 roku do specjalistycznej pracowni konserwatorskiej w Krakowie zawieziona została do konserwacji kolejna partia 500. sztuk negatywów szklanych „Januszy”. Koszty konserwacji pokryje w przeważającej części Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dziedzictwo kulturowe”. Termin zakończenia prac ustalono na koniec września bieżącego roku.