Kartki z biografii marszałka Józefa Piłsudskiego-akwarele Marka Szyszko (7 marca – 15 kwietnia 2011)

Józef Piłsudski wybitny mąż stanu, działacz niepodległościowy, dowódca wojskowy, Marszałek Polski. Napisano o Nim setki książek, wiele biografii i albumów, przygotowano sporo wystaw muzealnych. Kartki z biografii… to ekspozycja, która prezentuje historię życia Marszałka ale w nieco innej formie. Marek Szyszko swoimi obrazami poprowadzi widza w czasy młodości Ziuka, w okres działalności niepodległościowej i zesłania, walk legionowych, szaleńczych i krwawych bojów o niepodległość Polski oraz działalności politycznej już w niepodległej Ojczyźnie. Oglądając kilkadziesiąt akwarel będziemy mogli śledzić jak kształtowała się legenda Piłsudskiego.

Marek Szyszko – artysta plastyk, ilustrator i rysownik, twórca komiksowy ( m.in.: Relax, Pilot Śmigłowca). Specjalizuje się w rysunku historycznym. Obecnie współpracuje z dziennikiem Rzeczpospolita.

Wystawa czynna od 7 marca 2011 r. do połowy kwietnia br.

Rafał Kocoł

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.
Józef Piłsudski.