Zebranie Założycielskie Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich

W dniu 2 września 2014 roku w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, odbyło się zebranie założycielskie Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Na zaproszenie organizatora spotkania Dyrektora MOR Bogdana Kaczmara przybyło 28 muzealników z muzeów w: Bóbrce, Jarosławiu, Dębicy, Kolbuszowej, Leżajsku, Lubaczowie, Łańcucie, Przemyślu, Sanoku i Rzeszowie. Akcję tworzenia podkarpackich struktur SMP poparli także muzealnicy z muzeów w: Mielcu, Krośnie, Stalowej Woli i Strzyżowie. Na spotkaniu przedstawiono program i cele działania Stowarzyszenia. Został odczytany list Prezesa Zarządu Głównego SMP Michała Niezabitowskiego. Uchwalono wystąpić do Zarządu Głównego w wnioskiem o powołanie Oddziału. W głosowaniu tajnym wyłoniono Zarząd Oddziału, który tworzą: Bogdan Kaczmar – Prezes (Muzeum Okręgowe w Rzeszowie), Aldona Kruszyńska – Wiceprezes (Muzeum Zamek w Łańcucie), Katarzyna Lubas – Sekretarz (Muzeum Dobranocek w Rzeszowie), Bożena Figiela – Skarbnik (Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej), Katarzyna Winiarska – Członek (Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej), Barbara Woch – Członek (Muzeum Kresów w Lubaczowie) oraz Daniel Reniszewski – Członek (Muzeum Zamek w Łańcucie). Zebrani postanowili rozpropagować ideę i program stowarzyszenia w swoich środowiskach. Zarząd będzie pracował nad programem i regulaminem oraz przygotowywał Walne Zgromadzenie Członków Oddziału. Zapraszamy Wszystkich do współpracy.
Bogdan Kaczmar
Prezes Oddziału Podkarpackiego SMP