Władcy w naszych portfelach – niepokonani wodzowie

WŁADCY W NASZYCH PORTFELACH – NIEPOKONANI WODZOWIE

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski mają przyjemność zaprosić na zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnego typu niepełnosprawnościami.

Temat zajęć będzie dotyczył podstawowych pojęć związanych z wyglądem, zabezpieczeniami i zarządzaniem polskimi banknotami. Uczestnicy poznają także podstawowe informacje związane z życiem i panowaniem dwu wybitnych władców, których wizerunki goszczą na banknotach, Janem III Sobieskim i Władysławem Jagiełłą.

Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod aktywizujących. Każdy uczestnik po zakończonej lekcji otrzyma materiały utrwalające zdobytą wiedzę min.: książeczki „Władcy w naszych portfelach – niepokonani wodzowie”, „Z pieniędzmi za pan brat” oraz grę edukacyjną „ Korona i serce – ekonomia z Janem III Sobieskim”.

Oferta skierowana jest do uczniów szkół specjalnych, szkół masowych z klasami integracyjnymi oraz do uczestników fundacji, stowarzyszeń i warsztatów terapii zajęciowej.

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
w terminie od 04.04. do 23.06.2017 r.

Uczestnictwo w projekcie jest nieodpłatne.

Ilość miejsc ograniczona.

Rezerwacja pod numerem 17 87 54 199.