EUROPEJSKIE DNI ARCHEOLOGII 2026
Już niebawem archeologia ponownie pokaże swoją moc!
W dniach 12–14 czerwca w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Europejskich Dni Archeologii, organizowanych pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Nasze muzeum po raz trzeci włącza się w tę wyjątkową inicjatywę.
Tym razem zapraszamy do gmachu głównego przy ul. 3 Maja 19, gdzie 12 czerwca (piątek) przeniesiemy się w fascynujący świat epoki kamienia.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania przeszłości!
PALEOstory. EUROPEJSKIE DNI ARCHEOLOGII 2026
W MUZEUM ORKEGOWYM W RZESZOWIE (12.06.2026)
PROGRAM
09.00 KAMIEŃ DOBRY NA WSZYSTKO. O wykorzystaniu surowców krzemiennych w starszej i młodszej epoce kamienia. Prezentacja narzędzi i sposobów obróbki krzemienia i kamienia. Warsztaty.
11.00 PALEO-ART. Sztuka w epoce kamienia to nie tylko malowidła naskalne. Krótka prelekcja połączona z warsztatami artystycznymi.
13.00 DIETA PRZETRWANIA. Co jedli ludzie w epoce kamienia, a współczesna „paleodieta”. Prelekcja połączona z warsztatami.
10.00-14.00 Planszowa gra archeologiczna związana z tematyką epoki kamienia.


