Historia Wielkanocnej Kartki – warsztaty rodzinne

Zapraszamy do uczestnictwa w Wielkanocnych Warsztatach Rodzinnych pod tytułem: „Historia Wielkanocnej Kartki.”
Zajęcia odbędą się 29.03.2020 roku o godzinie 15:00. Zachęcamy do zapisów: 178535278.

Kartki odgrywały na przełomie XIX i XX wieku bardzo ważną rolę, zastępowały lubiane przez nas dzisiaj krótkie wiadomości wysyłane SMS-em, czy mailem.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się kiedy powstały pierwsze kartki, jak wyglądały oraz kto wymyślił nazwę pocztówka.
Porozmawiamy także o tradycjach i symbolach związanych z Wielkanocą.

Podczas części warsztatowej wykonamy kartki świąteczne wzorowane na dawnych pochodzących z początku XIX i XX wieku.

Mamy nadzieję, że odbiorcom tych pięknych dzieł sprawią one wiele radości.

Przygotowaliśmy także niewielką wystawę poświęconą wielkanocnej karcie pocztowej.Kartki na niej prezentowane pochodzą z przełomu XIX i XX w. Pokazane na wystawie pocztówki są niezwykle piękne, klimatyczne, a jednocześnie tajemnicze, przepełnione symboliką, która dzisiaj rzadko jest kojarzona z Wielkanocą.