Etnoilustracje – zaproszenie do Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli

W najbliższą niedzielę (15 września) zapraszamy do Muzeum Etnograficznego im. F Kotuli w Rzeszowie na wernisaż wystawy pt. Etnoilustracje, prezentującej barwne narracje wizualne autorstwa Moniki Michaluk i Michała Stachowiaka. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu i odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów, a także opowieści konkretnych osób.

Podczas wystawy zostaną odsłonięte również Etnoilustracje podkarpackie – motywy, które właśnie dołączyły do cyklu. Nowe sceny zostały wypracowane wspólnie z badaczami muzeum, a opierają się na kanwie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami ziemi rzeszowskiej. Oprócz Etnoilustracji zaprezentujemy także najnowsze obiekty etnograficzne, pozyskane przez muzeum w ramach projektu pt. „Tradycje wielkanocne Podkarpacia. Badania terenowe„, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tuż po wernisażu i spotkaniu autorskim z Moniką Michaluk odbędą się warsztaty inspirowane książką „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”, na których odkryjemy tajemnice natury, poznamy źródła tradycji i tajemnice naszych przodków.

Szczegółowe informacje tutaj