Wystawa zakonserwowanych rzeźb sakralnych

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy wsparciu Marszałka Województwa Podkarpackiego realizuje projekt „Konserwacja zespołu rzeźb sakralnych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie”. Celem zadania jest wykonanie prac konserwatorsko – restauratorskich przy XVII i XVIII-wiecznych obiektach snycerki, które ze względu na zły stan zachowania do tej pory były przechowywane w magazynie.

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na wystawę rzeźb, które dzięki zabiegom konserwatorskim odzyskały dawny blask. Wystawę można oglądać bezpłatnie od 7 grudnia 2018 do końca roku.

Zapraszamy na prezentację zakonserwowanych rzeźb, na której konserwator Łucja Brzozowska opowie o przeprowadzonych działaniach oraz o badaniach stratygraficznych. Prezentacja będzie miała miejsce 12 grudnia o godzinie 13:00

Wystawie towarzyszy nieodpłatna lekcja muzealna pt. Lwowska rzeźba rokokowa (zajęcia prowadzone na ekspozycji, wzbogacone o prezentację multimedialną).

Szczegółowe informacje klik