Ferie 2018 – oferta edukacyjna

Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych przygotowanych na nadchodzące ferie zimowe w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Oferta skierowana do organizatorów kolonii i półkolonii.
– Zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Muzeum 
– Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, rezerwacja terminu pod nr tel. 17/853 52 78
– Maksymalna ilość osób uczestniczących w warsztatach to 25

Epoka kamienia jak malowana – ukazanie człowieka z epoki kamienia jako utalentowanego artysty, prezentacja najsłynniejszych wytworów naskalnej sztuki jaskiniowej (Chauvet, Altamira, Lascaux). Zajęcia w formie wykładu dostosowanego do wieku uczestników oraz warsztatów malowania na kamieniach.
Czas trwania: 90-120 minut.

W krainie baśniowych symboli – Zapraszamy na warsztaty, w czasie których wspólnie obejrzymy dzieła Jacka Malczewskiego na ekspozycji w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Poznamy jego obrazy i zobaczymy symbole w obrazach Malczewskiego. Zastanowimy się skąd artysta miał takie pomysły do swoich malarskich dzieł. Proste ćwiczenia plastyczne (rysunkowe i malarskie, a także istnieje możliwość wykonania wycinanki z kolorowego papieru), z wykorzystaniem myśli przewodnich z obrazów Jacka Malczewskiego pomogą nam wyzwolić własną wyobraźnię i artystyczną kreację. Czas trwania ok. 60 min.

Nie święci garnki lepią… Garncarstwo w pradziejach – zapoznanie z najciekawszymi faktami z dziedziny garncarstwa pradziejowego; wyjaśnienie, kiedy pojawiają się naczynia ceramiczne, kim byli pradziejowi garncarze, kto był twórcą koła garncarskiego oraz jak wyglądały pradziejowe piece garncarskie. Zajęcia w formie wykładu oraz warsztatów (ręczne lepienie naczyń, figurek, ozdób, grzechotek; zdobienie za pomocą stempelków); wszystkie prace zabierane są do domu; Czas trwania: około 120 minut.

Wydzieranka – cudowanka. Na pewno to potrafisz! – Celem warsztatów jest stosowanie różnych form wypowiedzi plastycznej, pobudzanie inicjatywy twórczej, rozwój wyobraźni, pomysłowości, zachęcanie do podejmowania nowych zadań, łączenie różnych technik w jednej pracy do indywidualnych rozwiązań. Jako motyw posłużą obrazy z Galerii Malarstwa Europejskiego: pejzaż, martwa natura i przedstawienia zwierząt. Każdy uczestnik wykona swoją pracę techniką wyklejanki za pomocą papierowych kuleczek i wałeczków z bibuły, drobnych kawałków bibuły lub drobnych kawałków oddzieranego papieru. Przed przystąpieniem do wyklejania wykonamy projekt naszej kompozycji ołówkiem.

Świat w miniaturze – podczas zajęć uczniowie poznają historię domków dla lalek, będą mogli także wcielić się w architektów wnętrz i zaprojektować wyposażenie swego własnego lokum dla lalek. Czas trwania ok. 120 min.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Historii Miasta Rzeszowa na nadchodzące ferie zimowe – klik