VI Piknik Średniowieczny – 23 lipca 2017

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na szósty piknik średniowieczny, podczas którego będzie można przenieść się w czasy odważnych rycerzy i pięknych niewiast.

Tą swoistą podróż w czasie umożliwią grupy rekonstrukcji historycznej: Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego i Bratnica. Ci zacni rycerze nauczą wszystkich chętnych władania mieczem, łukiem oraz ubiorą w średniowieczną zbroję. W tym roku także Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli (Jubileusz 15-lecia działalności) zaprezentuje rekonstrukcje średniowiecznych instrumentów – zapraszamy na wspólne muzykowanie.

W chłodzie muzealnego dziedzińca odbędą się: walki rycerskie (co godzinę), pokazy tańców, strojów oraz gry i zabawy, które były rozrywką podczas pokoju. Wszyscy będą mogli podejrzeć pracę w pracowni tkackiej czy skryptorium, a także wykonać własnoręcznie miecz podczas warsztatów dla najmłodszych.

Pierwsze trzysta osób będzie mogło wybić dla siebie średniowieczną monetę.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 23 lipca od godz. 12.00 do 18.00 na ul. 3 Maja 19 do budynku Muzeum.

Wstęp: 5,00 zł
Zakup biletu uprawnia do wejścia na piknik, uczestnictwa w warsztatach oraz do wejścia na wszystkie muzealne wystawy w tym na wystawę „Moda na Styl. Stroje i akcesoria damskiej mody (XIX – XX w.)

Bądźcie z nami!