Polska Marynarka Wojenna w II wojnie światowej (4 września -31 grudnia 2009)

Polska Marynarka Wojenna w II wojnie światowej to ekspozycja pochodząca ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Podejmuje temat może dla Rzeszowian nieco egzotyczny ale jakże interesujący i ważny w polskiej historii. Polskie okręty walcząc od pierwszego do ostatniego dnia wojny na Oceanie Atlantyckim, Morzach Bałtyckim, Śródziemnym, Północnym i Arktycznym przepłynęły 1 213 000 mil morskich, eskortując 787 konwojów i uczestnicząc w 1162 operacjach wojskowych.
Na wystawie prezentujemy wiele ciekawych eksponatów m.in. fragmenty umundurowania i uzbrojenia m.in. łuskę z pancernika Schleswig-Holstein, modele okrętów, jak również obrazy o tematyce marynistycznej, które przypominają o tamtym ciężkim czasie wojny i niełatwej służbie na morzu.