Wydarzenia

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Aktualności Muzeum

Prolog 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie oraz Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zapraszają na koncert kameralny PROLOG 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Warsztaty ceramiki. Zapraszamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty ceramiki pt. "Nie święci garnki lepią.... Garncarstwo w pradziejach"

Informacja dla zwiedzających

Drodzy Goście! Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi przy przebudowie ul. 3 Maja wejście główne do Muzeum jest zamknięte

Zwiedzających zapraszamy do wejścia od strony dziedzińca muzealnego (od ul. Roderyka Alsa).

 

Konkurs -Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu. 80-lecie projektu COP Eugeniusza Kwiatkowskiego

Głównym celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszego komiksu opartego na faktach, które opisane są w opracowaniach książkowych, na stronach internetowych, w prasie, materiałach archiwalnych oraz w przekazywanych ustnie historiach dotyczących powstania i funkcjonowania Centralnego Okręgu Przemysłowego (dalej COP) na terenie dzisiejszego województwa podkarpackiego w latach 1937-1939.

Informacja

Szanowni Państwo informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 27/2016 Dyrektora Muzeum Okręgowego w Rzeszowie z dnia 30 grudnia 2016 r. od dnia 1 stycznia 2017 roku została wprowadzona opłata za bilet wstępu do Biblioteki znajdującej się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie w wysokości 1,00 zł. Opłatę można uiszczać w kasie głównej Muzeum lub bezpośrednio w Bibliotece.

Władcy w naszych portfelach – niepokonani wodzowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski mają przyjemność zaprosić na zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z różnego typu niepełnosprawnościami.

ROCZNY PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Roczny plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych (o wartości przekraczającej równowartość 30 000 euro) jakie planuje przeprowadzić Muzeum Okręgowe w Rzeszowie w roku 2017.

„Wielcy Polacy w grafikach ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie” w Jósa András Múzeum w Nyíregyháza

W dniu 1 grudnia 2016 roku została otwarta wystawa „Wielcy Polacy w grafikach ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie” w Jósa András Múzeum w Nyíregyháza na Węgrzech.

Nowe wyposażenie Pracowni konserwacji muzealiów rzeszowskiego muzeum.

Pracownia konserwacji muzealiów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie została wyposażona w nowy specjalistyczny sprzęt dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe – Priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych – nabór 1/2016. Zakupione urządzenia stanowią uzupełnienie obecnego wyposażenia pracowni, stwarzając nowe możliwości przywracania blasku zabytkowym przedmiotom zwłaszcza w zakresie konserwacji malarstwa oraz grafik, książek i mebli.

Pages

Newsletter

Aktualne informacje i wydarzenia na Twojej skrzynce pocztowej

Współpraca medialna

Partnerzy